ERA Doğa Koruma

AyDo™ SIW Tank Safe, AyDo™ SIW Pool Safe ’in yağmur suyu toplama deposu ya da çeşme suyu depolarının bakımı için geliştirilmiş özel bir formudur. Sudaki kalsiyum seviyesini ve diğer sert mineralleri, yosun gelişimini ve suda bulunabilecek zararlı bakterilerin oluşumunu engeller.

AyDo™ SIW Tank Safe içeriğindeki AyDo™ SIW ana formülü’nün mükemmel kontrol sistemi sayesinde, suyun içindeki her türlü zararlı organik kirlilik ve/veya yosun gelişimi, formülün kuşatma, izole etme ve dönüştürme özellikleriyle engellenir ve ortadan kaldırılır. Yaşam döndüsünün bir parçası olan formülümüz, zararlı yaşam formlarını kuşatma ve izole etme özelliği ile onları yeni bir enerji formuna dönüştürür.

AyDo™ SIW ana Formülü, kuşatma ve izole etme işlemiyle, tüm sorun teşkil eden yosun oluşumunun çevresini sarıp izole ederek, yosunun beslenmesi için gerekli olan hücre içi ya da hücreler arası besin alışverişini engeller ve yosunun gelişimine engel olarak suda yosun kontrolü sağlar.

Ancak, formülümüz zararlı ya da en kötü ve tiksindirici yaşam formlarını dahi yok ederek enerji stresi yaratmaz, aksine, bu zararlı yaşam formlarını yumuşak bir biçimde kalıcı olarak değişik ve faydalı bir şekle dönüştürür. Bu yöntemle, bakımı yapılıp temizlenen tüm depo ya da tanklardaki sular ipeksi yumuşaklıkta ve içinde ölüm bilgisini barındırmadan canlı ve saf bir hale gelir.

Sistem su depolarına uygulandığında, tüm kirlilikler beyaz bulutlar halinde tabana çökeltecek, bakteri kontrolü de kristal berraklıkta saf su oluşana kadar devam edecektir.

AyDo™ SIW Tank Safe formülünün bir diğer özelliği de, suda ki kalsiyum ve diğer sert mineralleri kuşatıp nötralize ederek zararsız hale getirmesidir.

Suyun içinde bulunan kalsiyumun dikkate alınması gereken iki farklı etkisi vardır. Bir tarafta, sudaki yüksek kalsiyum seviyesi pompa ekipmanlarına zarar vermekte ve kalsiyum lekesi olarak adlandırılan kalıntılar bırakmaktadır. Ancak, diğer taraftan, eğer sudaki kalsiyum seviyesi çok düşükse, metal aksam ve depo duvarları üzerinde aşınamaya sebep olmaktadır.

AyDo™ SIW Tank Safe ile bu sorunlar, (kalsiyum seviyesi ve aşınma) aynı anda çözülmektedir. Kalsiyum ve diğer sert minerallerin sudaki oranı düşürülür ve evde günlük kullanım için son derece yumuşak, saf ve içimi lezzetli bir su elde edilir. Aynı zamanda, metal aksamı, depo ve su borularının yüzeylerini de koruyarak aşınmayı ve bozulmayı da engeller. Mineral arıtım işleminin son adımı da sudaki kalsiyum ve diğer sert minerallerin kuşatılarak nötralize edilip zararsız hale gelmesiyle tamamlanmış olur.

Tüm bu işlemlerin sonunda, organik kirlilik proteinlere ve doğal besin maddelerine dönüştürüldüğünde ve inorganik kirlilik kuşatılıp nötralize edilerek etkisiz hale getirildiğinde, sudaki beyaz bulutlar depo tabanına tortu halinde çöker. Bu tortular, bir vakum yardımıyla çekilerek bahçe toprağında son derece verimli bir gübre olarak kullanılabilir ya da deponun içinde günlük kullanacağınız suyun içinde hiçbir sorun teşkil etmeden  bırakılabilir.

AyDo™ SIW Tank Safe, sudaki yosun gelişimini ve diğer her türlü yeşillenmeyi engeller. İçinde yeşillenme,  yetersiz oksijen olan ve çok kötü kokan yağmur suyunu bile, kristal berraklıkta saf ve temiz bir su olarak kullanıma sunar.

Depo içinde sürekli değişen su miktarına göre uygun oranda formülü dökebilecek bir sistem kullanıldığından, depodaki suyun daima bakımı yapılmış olacaktır.

Bu devrim niteliğindeki ürün sistemi bütünüyle çevre dostudur ve yepyeni bir anlayış biçimiyle algılanmalıdır. Nihai sonuçları diğer geleneksel su arıtma yöntemleriyle kıyaslandığında formülün sıradışı etkileri gözle görülebilir.

Gelecek burada ve elimizdedir…

Formülümüz, gerçeği olumlu bir yaklaşımla arayan gözlerin görebileceği kalıcı bir çözümdür.

 

Kullanıldığı Yerler:

  • Su depolarında ya da kapalı konteynerlerde depolanan suların bakımı, temizliği ve zararlı maddelerden arıtımı için.
  • Yüzen ya da tel formundaki yosunların ve istenmeyen dip yosunlarının suda yetişmesini engellemek için.
  • Sudaki kalsiyum ya da diğer sert minerallerin kontrolü için.
  • Depo suyunda bulunan tüm organik ya da inorganik kirliliğin nötralize edilip zararsız hale getirilmesi için.
  • Suyu duru ve enerjik hale getirip, kalitesini arttırmak için.
  • Depo suyunun pH değerini ayarlamak, dengelemek ve optimize etmek için.
  • Çeşme ya da yağmur suyu depoları için ayrı sistemler üretilmiştir.
  • Her türlü su deposunda, fiberglass, beton ya da fayans çeşitlerinde kullanılabilir.

 

Ürünlerimizin gelişim sürecinde hiç bir canlıya zarar verilmemiştir.

ERA Doğa Koruma Bilimleri ve Teknolojisi San.Tic.Ltd.Şti.