|  |   | 

Ateş

  Gezegenimizi yeniden kazanmak için bu çözümlerin uygulanması, yalnızca kaliteli bir çevreyi yeniden yaratmakla kalmayıp güvenli ve refah içinde bir çevre yaratarak olanaklarımızı geliştirme imkanı sunmaktadır.  En önemli sorunların çözümü üzerine sizlere bilgi aktarmaya çalışmaktayız.
Ateş ve su

Suyun temizlenmesi, çölleşen alanların restorasyonu, ekolojik tarımın en yüksek verime sahip olması, atmosferimizin temizlemesi ve saflaştırılması, orman yangınlarının ve bunun yanı sıra  bizler için önemli olan petrol sızıntılarının ve bunun yol açtığı felaketlerin kontrolü, durdurulması ve önlenmesi İnsanlık için çok önemli konulardır. Diğer bir temel sorun ise içme suyu ve çölleşme

İnsanlar dünyanın karşı karşıya kaldığı bu korkunç durum konusunda bilinçlenmeye başladılar.
Ozon tabakasındaki incelme, aşırı ısınma ve önlenemeyen iklim değişikliği aşırı sıcaklar, yaşadığımız kuraklığa yol açıyor ki tüm bunlar her yaz bizi kavuracak olan ve yetersiz suyumuzla karşı koymaya çalıştığımız yangınlar zincirini kolaylaştıran faktörlerdir.

Fakat tüm bu bahsettiklerimizin çözümleri var.

1985 yılında, bireysel araştırmam ilerlemişti, dünyanın değişik yerlerinden 50 Bilim Adamından oluşan bir grup kurarak,  Amerika ile Kanada dahil olmak üzere dünyanın 200 ülkesinde çalışmaya başladık.

Bütün gezegenin daha kötüye gittiğinin farkındaydık ve çözüm arıyorduk. Neler yapabileceğimiz düşünüyorduk. Benim için çözüm getirmek önemliydi.

Bu bilim İnsanlarından oluşan ekip ile “AyDo™ Water SIW” olarak adlandırdığım buluşumun sunduğu çözümlerin araştırma safhasını bitirdik. Bu buluşumun son aşamasıydı.

Yangınlara müdahalelerde AyDo™Water Water özel formülü, iki farklı özellikte üretilmektedir.

  • Yangın söndürücü (Fire Extinguisher) özelliği,
  • Alev Almazlık (Flame Safe) özelliği.

Geçmişte gezegenimizin kirliliği hakkında konuştuğumuzda, çoğu insan problemin boyutunu anlamıyordu. Bugünlerde bu konu hakkında açıklama yapmamıza gerek kalmıyor, çünkü dünyanın %40’ı çöl olmuş durumdadır.

Bu demek oluyor ki; Yakın gelecekte suyumuz, tarımımız ve sonuç olarak yaşam olamayacak.

Asıl sorun budur. Davranışlarımızı değiştirmeliyiz ve süreci tersine çevirmeyi en kısa sürede öğrenmeliyiz.

Burada bahsedilen teknolojimiz, tüm bu sorunlara çözüm sağlamakla kalmayıp, ayrıca şimdi ve sonrası için ekonomik gelişim olanakları da sunmaktadır. Şu anda topraklarımızın, ülkelerimizin ve gezegenimizin potansiyelinin küçük bir kısmını kullanıyoruz. Ancak bilimsel olarak kanıtlanmış bu teknolojiyi kullanarak tüm potansiyeli değerlendirebiliriz.

Şiddetli kuraklık artık kendini iyiden iyiye hissettirmeye başlamıştır, sürekli büyük orman alanlarının yandığı haberini izlemekteyiz. Bu teknoloji sayesinde bu tür olaylar engellenebilir. Bu durumla tekrar karşılaşma olasılığından korkarak yaşamaya artık gerek yok.

Günümüzde çözmeye çalıştığımız iki önemli problem olan su ve yangın ile ilgili çözümleri, izleyeceğiniz videolarda göreceksiniz. Eğer bizimle olmaya karar verirseniz, Dünyayı değiştirecek enerjiye katkıda bulunabilirsiniz.

 

Ürünlerimizin gelişim sürecinde hiç bir canlıya zarar verilmemiştir.

 

 

 

Ayhan Doyuk

Dünyamızın yedeği yoktur, lütfen O'nu koruyalım...

Ayhan DOYUK