|  |   | 

Güvenli Havuz

 Eski çağlardan beri, havuzlarda suyun ahengine kendini bırakma geleneği oldukça yaygındır. Havuzların bu kullanımı, rahatlama, ferahlama, su terapileri, güzellik ve vücut enerjisini dengeleme ve yerine getirme amaçları içindir.

Yıllar geçtikçe, yüzme havuzları gelişmiş ve burada yapılan yüzme müsabakaları genel bir spor dalı haline gelmiştir. Artık yüzme havuzları insan yaşamının bir parçası haline geldi. Evlerdeki yüzme havuzlarının yanı sıra, dünyadaki hemen hemen tüm otellerin yüzme havuzu bulunmaktadır. Dünyanın her yerinde kamuya açık yüzlerce yüzme havuzu bulunmaktadır ve insanlar havuzları rahatlama, eğlence gibi amaçlarla ve ayrıca, kaplıca, jakuzi, sıcak su küveti, su doğumu havuzu (suda doğum yapmak için özel olarak geliştirilmiş havuzlar) gibi formlarda da kullanmaktadırlar.

Ancak, havuzların spor ve eğlence amaçlı kullanımlarının artmasıyla birlikte, bazı sorunlar da ortaya çıkmaya başladı. Havuzda insanların varlığından dolayı oluşan istenmeyen bakterilerin ve bazı organik kirliliklerin, minerallerin, yağmurdan gelen bazı kirliliklerin ya da havuz suyunda bulunan maddelerin varlığı, bilim adamlarını güvenli ve temiz havuz kullanımı için uygun bir çözüm arayışına sevk etti.

Yukarıda değinilen sorunlar havuzlarda ikincil bir sorunun daha ortaya çıkmasını sağladı: Değişik türlerde yetişen su yosunları; sarı, yeşil, kahverengi ve siyah.

Bu sorunların çözümü için, klor ve bromin gibi halojen bileşiklerin kullanımı test edildi, dünya çapında onaylandı ve bugüne kadar, bu maddelerin kullanımının uzun vadede insan ve kısa vadede çevre sağlığına ne kadar olumsuz etkileri olduğunun farkına varılmadı.

 Havuz kullanımını güvenli ve etkili bir hale getirme ihtiyacını tetikleyen diğer bir faktör de kalsiyum ve diğer ağır minerallerin yüzme havuzlarında, küvetlerde jakuzilerde vs. Bulunması ve tüm havuz ekipmanlarına zarar vermesi ve tıkamasıydı.

Böylece, halojen ve birçok diğer kimyasal bileşikler havuz suyuna eklenerek bu sorunlarla mücadele edilmeye başlandı. Ancak, bu maddelerin uzun yıllar boyu kullanılmasıyla yan etkiler belirmeye başladı ve insanlar yavaş yavaş bilinçlendi. Bu maddeler insan sağlığı için tehlikeliydi, havuzun çevresindeki toprağa ve çevreye zarar veriyor ve suları kirletiyordu. Artık gerçek bir çözüme gerçekten ama gerçekten çok ihtiyaç vardı…

Bu Sorunu Tamamen ve Kesin Olarak Nasıl Çözebiliriz?

Daha önce, çeşitli alternatif çözümler ortaya çıkmış ancak tüm bu sorunları bir defada çözecek ve somut adımlar atacak, çevreye ve insan sağlığına zararlı geleneksel maddeleri kullanmadan aynı anda hem çevreyi hem de insan sağlığını koruyacak kısa ve uzun süre içinde bütünüyle etkili olabilecek ve insanlar da dahil olmak üzere tüm ekolojik çevre için güvenli, gerçek ve nihai bir çözüm ortaya çıkmadı.

Sayın Ayhan Doyuk’un, her türlü; havuz, küvet, kaplıca, jakuzi, su doğum havuzu, akvarum (tatlı ya da tuzlu su) gibi durgun suların bakımı için geliştirdiği AyDo™ SIW POOL SAFE bu alanda gerçek, kalıcı ve kesin bir çözüm sunan dünyadaki tek üründür, çünkü temel ilkemiz  gezegendeki yaşamı korumak ve ekolojik dengeyi yerine getirmektir.

Sayın Ayhan Doyuk’un geliştirdiği AyDo™ Water SIW Pool Safe formülünün tam olarak yaptığı şey, ilerleyen teknolojiyle birlikte İnsanların yüzme havuzlarından elde ettiği kazançları kaybettirmeden ekolojik denge koşullarını, çevre sağlığını eski haline getirmek ve havuz suyunun çevreye uyumunu sağlamaktır.

Formülümüz AyDo™ Water SIW Pool Safe, zehirli kimyasalları kullanmayan, en güvenli ve en etkili çözümdür.

AyDo™ Water SIW Pool Safe grubunda bulunan tüm ürünler zehirsiz, aşındırma özelliği olmayan, ciltte batma hissi yapmayan, kanserojen ya da allerjik olmayan, rahatlatıcı ve oksijeni arttırılmış su bazlı formüllerdir.

AyDo™ Water SIW Pool Safe, her türlü havuzda, sıcak su küvetinde, kaplıcada, jakuzide, sıcak su havuzlarında, suda doğum havuzlarında, her türlü akvaryumlarda ölçü ve kullanılan malzemelerden bağımsız olarak rahatlıkla kullanılabilir.

Çocuklar için üretilmiş filtresiz ve pompasız küçük havuzlarda bile formül, içindeki AyDo™ Water SIW ile rahatlıkla etkin hale gelebilir.AyDo™ Water SIW formülü, içinde bulunduğu tüm ürünleri eşsiz ve diğerleriyle kıyaslanmayacak kadar mükemmel hale getirir.

AyDo™ Water SIW Pool Safe kullanımıyla birlikte diğer dezenfektan, yosun temizleyici, su durağanlaştırıcı, metal ayarlayıcı, yumuşatıcı ya da temizleyicilerin kullanılması tavsiye edilmemektedir. Eğer havuzda kullanılan suyun kendisinde özel bir problem varsa, Pool System ürünlerinin miktarı ve formülün uygulanma prosedürü bu özel duruma göre ayarlanmalıdır.

AyDo™ Water SIW Pool Safe sistemi yedi farklı üründen oluşur.

  • Havuzlar için 3,
  • Kaplıcalar, Sıcak Su küvetleri, jakuziler ve Suda Doğum havuzları için 1,
  • Akvaryumlar için 1,
  • Göletler için 1,
  • Su Depoları için 1 tip formül geliştirilmiştir.

Havuz ve Havuz Suyu Bakımı (Pool – A /C / D)

  AyDo™ Water SIW Pool Safe havuz ve havuz suyunun bakımı için özel olarak geliştirilmiştir.

  • AyDo™ Water SIW HAVUZ SUYU BAKIMI POOL A
  • AyDo™ Water SIW HAVUZ TEMİZLEYİCİ POOL C
  • AyDo™ Water SIW HAVUZ SUYU YOSUN ENGELLEYİCİ POOL D  

    Havuzlardan; Tifo, Hepatit A ve E, Cryptosporidum, Kolibasili, Giardia, Shigella, Dizanteri, Paratifo gibi ateşli ishal yapan mikroplar, Göz, Kulak, Burun, Boğaz, enfeksiyonları ile Mantar, uyuz, İmpetigo, Genital Mantar enfeksiyonları, Bakteriyel Vajinit, Molluscum Cantagiosum ve Trikomonas enfeksiyonları gibi çok çeşitli hastalıklar kapılabilmektedir.

Bunları önlemek için üretilmiş AyDo™ Water SIW Pool Safe sistemimiz havuz suyunun; kullanım yoğunluğu ve kullanıcıların kirletme kapasitesine göre 3-5 hafta da tekrarlanan bakımlarla sezon boyunca hiç suyu değiştirmeye gerek kalmadan temiz bir şekilde kullanılabilmesini sağlamaktadır.

Aydo Water SIW Pool Safe formülü havuzlara doldurulan suyun içindeki kirlilikleri, güneş yağı, krem, losyon, parfüm, sprey v.b. maddelerin suyla temasından oluşan yağlı film tabakasını ve kullanıcılarca istem dışı havuz suyuna bırakılan organik atıkları parçalayarak, bir sediment haline getirir. Havuz dolaşım sistemindeki filtreler tarafından tutulan bu sedimentler, gerektiğinde ters yıkama ile rahatlıkla temizlenebilmektedir.

Aydo Water SIW Pool Safe sistemi ile temizleme işleminde klor, renk açıcı renklendirici v.b. diğer kimyasalların hiç biri kullanılmaz.

Kirletilmiş tonlarca suyu doğaya atıp çevreyi kirletmeden ve tekrar tonlarca su doldurmak için enerji harcamaya gerek kalmadan doğal ve temiz suda ekonomik havuz keyfi…
Sadece buharlaşan suyun takviyesi gereklidir.

Sezon başında Aydo vSIW Surface Cleaner ile havuz tamamen boşaltılıp tüm kirliliklerinden temizlenir.

Aydo Water SIW Pool Safe uygulanıldığı zaman klor kullanılan havuzlarda sıklıkla görülen göz, cilt, mayo, performans teknolojili spor giysileri v.b. zararlar verici etkiler asla olmaz. Giysilerin doku, renk ve koku bütünlüğünü korur.

Cildimize, gözümüze, kulaklarımıza, ağzımıza, sesimize kesinlikle hiçbir zarar vermez.
Doğaya ve çevreye saygılı bir üründür.

 

Ürünlerimizin gelişim sürecinde hiç bir canlıya zarar verilmemiştir.

 

 

 

Ayhan Doyuk

Dünyamızın yedeği yoktur, lütfen O'nu koruyalım...

Ayhan DOYUK